Hírek

Elérhetőségek

Óvodai ellátás

Az első tárnoki óvodát a Dunántúli Közművelődési Egyesület alapította. 1894. december 11-én nyitották meg a Kossuth utcában. Az intézmény 600 négyszögöles telken épült, egy teremmel, melyben olajos padló volt, hosszú asztalok és padok. Délelőtt itt zajlottak a foglalkozások, melyet óvónők tartottak, de az idő többi részét a gyerekek a dajkákkal töltötték. Az udvaron volt egy homokozó, fajátékokkal játszottak, palatáblára rajzoltak, az ételt otthonról hozták. Az óvónőktől verseket, mondókákat tanultak. A templomi káplán és kántor sokat beszélt a gyerekeknek hitről, vallásról, énekeket, misedalokat tanított nekik. Egyre több gyermeket vettek fel, míg 1894-ben 129-en jártak ide, 1907-ben már 219 beíratott kisgyerek volt. Az óvodaépület az 1930-as évek végén teljesen tönkrement, lebontották. A helyén 1941-ben iskola épült, mely 1990-ig iskolaként működött.

A tárnokligeti óvodát magánházból alakították át. Mint gyermekmegőrző hely 1947. július 10-én nyílt meg az MNDSZ patronálása mellett. Kb. 70 gyereket őriztek itt lelkes asszonyok az édesanyák munkaideje alatt. 1950-től óvodává alakult. Ettől az időtől kezdve képesített óvónők látták el a feladatokat.

Az 1970-es években Tárnok lakossága ugrásszerűen megnőtt, (1970-ben 3500, 1980-ban 5500-an éltek itt). Ennek oka Budapest közelsége, a sok munkalehetőség, a viszonylag jó közlekedés, elfogadható ingatlanárak. Ismét új óvodát kellett kialakítani. Erre legalkalmasabbnak, és legolcsóbb megoldásnak a Dózsa György úton álló pártház épületét tartották. Ez az óvoda 1978-ban nyitotta meg kapuit, kezdetben 2, majd három csoporttal működött. Újabb bővítés 2001-ben vált szükségessé, így ez az óvoda már 5 csoportnyi gyermeket tud ellátni.

A Pitypang Tagóvoda 2009. május 11-e óta a Marton utca 1. szám alatt működik. A volt iskola épülete átalakítás és sok-sok csinosítás után fogadja folyamatosan az ide járó gyermekeket és szüleiket. Az önkormányzat, a szülők és a kolleganők rengeteg munkát fektettek abba, hogy minél melegebb, barátságosabb, otthonosabb környezetben töltsék napjaikat a gyermekek. (adat: Fejér Megyei Évkönyv, 1908., Igazgyöngy)

Az intézmény honlapja: www.mesevarovoda.lapunk.hu